01.03.2024

Natječaj za upis studenata na doktorski studij Prevencijska znanost i studij invaliditeta u ak. god. 2024./25.

Sveučilište u Zagrebu Edukacijsko-rehabilitacijski fakultet raspisuje Natječaj za upis studenata na doktorski studij Prevencijska znanost i studij invaliditeta u akademskoj godini 2024./2025.

Nastava na doktorskom studiju Prevencijska znanost i studij invaliditeta organizira se u 6 semestara, a izvodi se petkom popodne, subotom i po potrebi nedjeljom (ovisno o semestru – jednom ili više puta mjesečno).

Pravo prijave na studij imaju pristupnici koji su:

• završili diplomski sveučilišni studij na Edukacijsko-rehabilitacijskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu ili
  • završili diplomski sveučilišni studij ili integrirani diplomski sveučilišni studij na drugim fakultetima u Republici Hrvatskoj ili

u znanstvenim područjima:  društvenih znanosti,  humanističkih znanosti, biomedicine i zdravstva te interdisciplinarnim područjima  znanosti i umjetnosti
  • imaju prosjek ocjena vrlo dobar;
  • aktivno se služe engleskim jezikom u govoru i pismu (u studiju je potrebno praćenje predavanja na engleskom jeziku, znanstvene i nastavne literature, pisanje seminarskih i znanstvenih radova na engleskom jeziku).

Prijave se podnose putem sljedećeg online obrasca: Prijava na Natječaj za upis na doktorski studij Prevencijska znanost i studij invaliditeta u ak. god. 2024./25.

U sklopu online prijave potrebno je priložiti:

1. e-Domovnica (e-Domovnica iz sustava e-Građani za državljane RH ili odgovarajući dokument za strane državljane),
  2. e-Radna knjižica (elektronički zapis o ravnopravnom statusu)
  3. životopis (Europass format),
  4. motivacijski esej (obrazloženje potencijalne istraživačke ideje i potencijalnog mentora s doktorskog studija – maksimalno do 1 A4 stranica),
  5. scan diplome,
  6. prijepis ocjena s istaknutim prosjekom ocjena ili dopunska isprava o studiju (Supplement diplome),
  7. dokaz o akademskom priznavanju inozemne diplome (https://www.unizg.hr/studiji-i-studiranje/upisi-stipendije-priznavanja/akademsko-priznavanje-inozemnih-visokoskolskih-kvalifikacija/ )
  8. preporuke dva sveučilišna profesora ili znanstvenika koji su upoznati sa znanstvenim, nastavnim ili stručnim aspektom rada pristupnika (potrebno navesti kontakt),
  9. Potvrda o znanju engleskog jezika (izdana od škole stranih jezika)
  10. potvrda o uplati troškova Razredbenog postupka u iznosu od 50,00 Eura (Odluka ERF-a o troškovima razredbenog postupka za ak. god. 2024./25.) na IBAN Fakulteta:
    HR8723600001101355137 (Zagrebačka banka d.d.)
    Opis plaćanja: Razredbeni postupak – doktorski studij PZiSI 2024, Ime i prezime
    Model: 00
    Poziv na broj primatelja: OIB PRISTUPNIKA.
  11. potvrdu ustanove o plaćanju školarine (u sklopu obrasca),

Razredbeni postupak:

Prva razina je pregled podnesene dokumentacije i provjera zadovoljavanja uvjeta.

Druga razina odabira je razgovor.

Broj upisnih mjesta: 20 (10 na modul Prevencijska znanost i 10 na modul Invaliditeta)

Visina školarine: 3.320,00 Eura uplaćuje se prilikom upisa, uz mogućnost uplate u dva obroka od 1.660,00 Eura. Prva rata se uplaćuje prilikom upisa, a druga prilikom početka narednog semestra.

Rok za podnošenje prijava: 3 mjeseca od objave.  Ako se u propisanom roku ne prijavi dovoljan broj pristupnika, Fakultet zadržava pravo produženja natječaja. Nepravovremene i nepotpune prijave neće se razmatrati.

Upiti na e-mail: referada.poslijediplomski@erf.unizg.hr ili na tel.01/245 7558