Upute za prijavu 2024. - 2. krug

Natječaj za akademsku mobilnost u 2024. – 2. krug

Sveučilište u Zagrebu raspisuje Natječaj za akademsku mobilnost u 2024. – 2. krug prema sljedećim stavkama:

b) prekogranična mobilnost prema visokoškolskim ili znanstvenim ustanovama u cijelome svijetu
(nije nužno da Sveučilište u Zagrebu ili sastavnica imaju sklopljen međuinstitucijski sporazum).
Ova stavka odnosi na mobilnosti koje će biti ostvarene od 1. srpnja do 31. prosinca 2024.

c) mobilnost doktorskih studenata Sveučilišta u Zagrebu (kotizacije za aktivno sudjelovanje na znanstveno-stručnim skupovima)
Trošak kotizacije refundirat će se do maksimalnog iznosa od 300 EUR.

Prijavni obrazac ispunjava se online do zaključno 11. travnja 2024. do 12 sati. Nakon ovog roka neće više biti moguće pristupiti online prijavi.

Sljedeće informacije samo su kratki pregled teksta Natječaja. Za sve detalje molimo pročitati tekst Natječaja i upute za online prijavu.

Ispunjeni i potpisani obrasci i pripadajuća dokumentacija dostavljaju se Uredu za međunarodnu suradnju ERF-a čim se ispuni online prijava. Fakultet zatim vrši rangiranje pristiglih prijava, objašnjava kriterije odabira te šalje rang-listu Uredu za međunarodnu suradnju Sveučilišta u Zagrebu.

Prijavu sačinjavaju sljedeći dokumenti (detaljnije u tekstu Natječaja):

Stavka b)

• Isprintani prijavni obrazac nakon završene online prijave – mora sadržavati kraći opis plana posjeta, dosadašnja suradnja, cilj posjeta, predviđeni rezultati, predviđeni trošak mobilnosti.
  • Pozivno pismo (službeni dopis strane institucije – potpis i pečat)

Stavka c)

• Ispuniti prijavni obrazac online i predati isprintani obrazac
  • potvrda da je doktorski student upisan u studij u akademskoj godini u kojoj se prijavljuje na natječaj – u Natječaju provjeriti koje potvrde su prihvatljive
  • potvrda prihvata sudjelovanja na konferenciji
  • iznos kotizacije

Uredu za međunarodnu suradnju potrebno je predati isprintani i potpisani online obrazac i ostalu dokumentaciju do 11. travnja 2024. Moguće je poslati skeniranu dokumentaciju mailom.

Kriteriji za odabir kandidata na Natječaju za akademsku mobilnost

Stavka b):

• prednost imaju prijave koje se odnose na održavanje nastave na stranom sveučilištu
  • prednost imaju kandidati koji nisu sudjelovali u programima mobilnosti u zadnje dvije godine (Akademska mobilnost, Erasmus, ostalo)
  • prednost imaju odlasci na mobilnosti koje su od značaja i koristi i za Fakultet/Odsjek, ne samo za kandidata
  • međunarodna prepoznatljivost institucije domaćina s kojom se ostvaruje suradnja te nastavak dosadašnje suradnje
  • poticanje nove suradnje s europskim i svjetskim sveučilištima

Stavka c)

• prednost imaju doktorski studenti koji su zaposlenici Fakulteta i Sveučilišta