E-baze časopisa i podataka

Članovima hrvatske akademske zajednice osiguran je pristup elektroničkim bazama podataka u okviru nacionalne licence (utemeljene u Sporazumu o suradnji Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu i Ministarstva znanosti i obrazovanja RH), odnosno u okviru Sveučilišta u Zagrebu, putem Portala elektroničkih izvora za hrvatsku akademsku i znanstvenu zajednicu.

Pristup pretplaćenim elektroničkim izvorima informacija s računala matične institucije osiguran je izravno putem IP adresa računala, a izvan IP opsega institucije (ERF-a) putem Proxy servera. Proxy mogu koristiti svi članovi hrvatske akademske zajednice koji imaju otvoren AAI@EduHr elektronički identitet te se pomoću njega prijavljuju na proxy server. Proxyju se pristupa putem Portala elektroničkih izvora za hrvatsku akademsku i znanstvenu zajednicu.

U nastavku su dostupne detaljnije upute za pristup elektroničkim bazama podataka.