Dan crvenih haljina obilježen na ERF-u

I ove je godine Dan crvenih haljina obilježen na Sveučilištu u Zagredu Edukacijsko-rehabilitacijskom fakultetu. Zaposlenici i studenti ERF-a obukli su crveno kao znak pružanja podrške ženama koje su doživjele moždani udar i kao znak poticanja svih ostalih da brinu o svom zdravlju.

Afazija se kao posljedica moždanog udara javlja učestalije kod žena i u težem obliku. Pokazalo se da žene cijeli rehabilitacijski proces doživljavaju puno stresnijim od muškaraca, teže im se reintegrirati u društvo, proživljavaju različite negativne osjećaje kao žalost, osamljenost i beskorisnost.

O svim tim poteškoćama hrabro su nam progovorile naše gošće Mirjana i Vedrana, hrabre Crvene.

U organizaciji Dana crvenih haljina na ERF-u sudjelovao je Kabinet za komunikacijske poremećaje odraslih Nastavno-kliničkog centra ERF-a, voditeljice Udruge studenata logopedije Logomotiva unutar koje djeluje i Sekcija za afaziju.