Poziv za prijavu na natječaj za dodjelu nagrade "Branko Kuna"

Sveučilište J. J. Strossmayera u Osijeku utemeljilo je 2018. godine nagradu za mlade istraživače za zapažen rad u području sintakse hrvatskoga jezika. Nagrada nosi ime Branka Kune, prerano preminulog hrvatskog jezikoslovca te idejnog začetnika i utemeljitelja znanstvenog skupa Hrvatski sintaktički dani, koji se od 2006. godine održava u Osijeku i u sklopu kojega se nagrada dodjeljuje.

Prva nagrada „Branko Kuna“ dodijeljena je dr. sc. Ivani Brač s Instituta za hrvatski jezik i jezikoslovlje (Zagreb) na 7. međunarodnom znanstvenom skupu „Hrvatski sintaktički dani“, održanom u studenom 2021. godine na Filozofskom fakultetu u Osijeku.

Nagrada će se po drugi puta dodijeliti na 8. međunarodnom znanstvenom skupu „Hrvatski sintaktički dani“, koji će se održati na Filozofskom fakultetu u Osijeku od 28. do 30. studenoga 2024. godine.

Pozivaju se stoga pojedinci i ustrojbene jedinice (odsjeci, odjeli, centri, zavodi, instituti) da za nagradu „Branko Kuna“ prijave mlade istraživačice i istraživače koji se u zamjetnoj mjeri bave opisom sintakse hrvatskoga jezika, bilo kao osnovnom temom bilo u sklopu bavljenja drugim filologijama, te na taj način daju zapažen doprinos opisu sintakse hrvatskog jezika.

Za nagradu mogu biti predložene istraživačice i istraživači koji su u završnoj fazi izrade doktorskoga rada, odnosno oni kojima u trenutku podnošenja prijedloga nije proteklo više od četiri godine od obrane doktorskog rada.

Prijedlog treba sadržavati:

1. kratak životopis s kontakt-podacima
  2. kratak prikaz dosadašnje znanstvene i stručne djelatnosti
  3. popis najznačajnijih radova s linkovima na cjelovit popis radova (CROSBI i/ili službene mrežne stranice ustanove)
  4. potpisanu izjavu predloženika/predloženice da pristaje biti nominiran/a za nagradu

Prijedlog za nagradu šalje se u elektroničkom obliku na adresu nagrada.branko.kuna@gmail.com kao jedan dokument u pdf-formatu, ne dulji od pet kartica teksta.

Rok za podnošenje prijedloga je 10. veljače 2024. godine.

Detaljnije informacije dostupne su na mrežnoj stranici Filozofskog fakulteta Sveučilište J. J. Strossmayera u Osijeku.