Poziv na izbornu skupštinu AMCA-ERF i pozvana predavanja 15. travnja 2024.

Pozivamo vas na izbornu skupštinu Hrvatske udruge diplomiranih studenata Edukacijsko-rehabilitacijskog fakulteta (AMCA ERF-a) koja će se održati na Sveučilištu u Zagrebu Edukacijsko-rehabilitacijskom fakultetu (dvorana Mljet) u ponedjeljak, 15. travnja 2024. s početkom u 15:00 sati.

15.00 – 16.00  Znanstveni trenutak - Pozvana predavanja

• Pozvano predavanje „Vanjsko vrednovanje - prilika ili prepreka za poboljšanje kvalitete obrazovne inkluzije“
    dr. sc.Sanja Horvatić, Centar za pružanje usluga u zajednici

U predavanju će biti prikazani podatci o postignućima učenika s teškoćama i osoba s invaliditetom na ispitima Državne mature. Na temelju recentnih znanstvenih radova, odnosno dostupnih analiza, razmotrit će se vrste prilagodbe ispitne tehnologije u vanjskom vrednovanju postignuća učenika te njihov utjecaj na rezultate učenika. Iz prikazanih podataka otvorit će se brojna pitanja kvalitete obrazovne inkluzije u Hrvatskoj. Otvorena pitanja naglašavaju potrebu za dodatnim istraživanjima i znanstvenoj argumentaciji potrebe unapređenja postojećeg sustava vanjskog vrednovanja za učenike s teškoćama.

• Pozvano predavanje - „Čitalački putopis“
    dr. sc. Maja Kelić, Sveučilište u Rijeci - studij Logopedija

Predavanje donosi pogled na čitanje čitateljice i logopedinje koju su oni kojima čitanje nije ni lako ni ugodno inspirirali da pokuša postati spisateljica i znanstvenica koja se bavi čitanjem.  Osnovne ideja o čitanju koje su pratile moj terapijski put tijekom kliničkoga rada potaknule su istraživanja kojima je cilj opisati čitanje u hrvatskome jeziku, preduvjete čitanja, ali i terapijske postupke koji potiču čitanje. Ovo će predavanje dati uvid u rezultate nekih od ovih istraživanja te vijugavi put koji me od ERF-a doveo na Sveučilište u Rijeci.

16.00 – 17.30 Izborna skupština AMCA-ERF

Predloženi dnevni red:

1. Otvaranje Izborne skupštine Hrvatske udruge diplomiranih studenata Edukacijsko – rehabilitacijskog fakulteta, AMCA-ERF
  2. Izbor radnih tijela: Radno predsjedništvo (3), Verifikacijska komisija (2), zapisničar (1) i ovjerovitelji potpisa (2)
  3. Izvješće Verifikacijske komisije
  4. Usvajanje Poslovnika o radu i Dnevnog reda Izborne skupštine Hrvatske udruge diplomiranih studenata Edukacijsko – rehabilitacijskog fakulteta, AMCA-ERF
  5. Izvješće o radu Hrvatske udruge diplomiranih studenata Edukacijsko – rehabilitacijskog fakulteta, AMCA-ERF u 2023. godini i prijedlog Programa za 2024.
  6. Izvješće o financijskom poslovanju Hrvatske udruge diplomiranih studenata Edukacijsko – rehabilitacijskog fakulteta, AMCA-ERF u 2023. godini
  7. Rasprava, donošenje odluke o prihvaćanju Izvješća o radu Hrvatske udruge diplomiranih studenata Edukacijsko-rehabilitacijskog fakulteta u 2023., Programu za 2024. i financijskom poslovanju Hrvatske udruge diplomiranih studenata Edukacijsko – rehabilitacijskog fakulteta u 2023. godini, AMCA-ERF
  8. Razrješenje dužnosti Predsjednice Hrvatske udruge diplomiranih studenata Edukacijsko-rehabilitacijskog fakulteta AMCA-ERF, članova Predsjedništva, članova Nadzornog odbora
  9. Izbor Predsjednika/Predsjednice Hrvatske udruge diplomiranih studenata Edukacijsko-rehabilitacijskog fakulteta AMCA-ERF
  10. Izbor članova Predsjedništva i Nadzornog obora Hrvatske udruge diplomiranih studenata Edukacijsko-rehabilitacijskog fakulteta AMCA ERF

Od 17:30 nadalje - Druženje uz prigodni domjenak

Molimo poštovane alumne, nastavnike i studente ERF-a da se odazovu zanimljivim predavanjima te Izbornoj Skupštini, uživo za članove iz Zagreba i bliže okolice, za članove izvan Zagreba putem plaforme Teams.

Ljubazno molimo da svoj dolazak uživo ili na daljinu (do 100 sudionika) obavezno prijavite do petka, 12. travnja 2024. u 12.00 putem sljedećeg online obrasca: Prijava - Izborna skupština AMCA – ERF.

Radujemo se Vašem dolasku!

prof. dr. sc. Zrinjka Stančić, predsjednica AMCA-ERF
Predsjedništvo i Nadzorni odbor AMCA-ERF