Dana 7. svibnja 2025. godine na Sveučilištu u Zagrebu održan je Prvi Sveučilišni dan cjeloživotnog obrazovanja pod nazivom "Znanje za sve: uloga sveučilišta u osiguravanju cjeloživotnog obrazovanja".
Ovaj događaj, namijenjen prodekanima, voditeljima i zaposlenicima organizacijskih jedinica za cjeloživotno obrazovanje, predsjednicima povjerenstava i odbora, voditeljima programa te široj javnosti, bio je prilika za razmjenu znanja, informacija i iskustava u kreiranju programa cjeloživotnog obrazovanja na razini visokog obrazovanja.
Prorektorica za upravljanje kvalitetom i etiku, prof. dr. sc. Anamarija Musa, održala je uvodno izlaganje pod nazivom "Izgradnja sustava cjeloživotnog obrazovanja na Sveučilištu u Zagrebu", u kojem je navela ključne elemente sustava koji su do danas uspostavljeni: Pravilnik o cjeloživotnom obrazovanju, Bazu programa cjeloživotnog obrazovanja te pregled po sastavnicama na mrežnom sjedištu Sveučilišta. Centar za cjeloživotno učenje Sveučilišta u Zagrebu Edukacijsko-rehabilitacijskog fakulteta u vrhu je prema broju ponuđenih edukacija u Sveučilišnoj bazi programa cjeloživotnog obrazovanja.
U drugom dijelu programa predstavljeni su ciljevi, uloga i zadaci ključnih dionika u razvoju cjeloživotnoga obrazovanja i mikrokvalifikacija na razni visokoga obrazovanja.
Na sekciji posvećenoj ključnim dionicima u razvoju cjeloživotnog obrazovanja i mikrokvalifikacija, predsjednica Radne skupine za cjeloživotno obrazovanje, prof. dr. sc. Višnja Rajić s Učiteljskog fakulteta, održala je radionicu pod nazivom: "Od ideje do realizacije programa cjeloživotnog obrazovanja: Kako osmisliti i pripremiti program cjeloživotnog obrazovanja?" Radionica je obuhvatila ključna pitanja vezana uz razvoj programa cjeloživotnog obrazovanja, uključujući postupak vrednovanja programa cjeloživotnog obrazovanja, korake za upis programa u Registar Hrvatskog kvalifikacijskog okvira (HKO) i postupak dobivanja vaučera.
Sveučilište u Zagrebu ovom je prigodom pozvalo sve svoje sastavnice da se aktivno uključe u Sveučilišnu mrežu CŽO kako bi bile pravovremeno informirane o razvoju sustava cjeloživotnog obrazovanja na Sveučilištu te primale obavijesti o događanjima, edukacijama i drugim temama iz tog područja.