Poziv studentima za sudjelovanje u istraživanju o kvaliteti studentskog života u Europi EUROSTUDENT VII

eurostudent-logoU Hrvatskoj je u tijeku istraživanje EUROSTUDENT VII o kvaliteti studentskog života i ekonomskim uvjetima studiranja.

EUROSTUDENT VII je istraživanje o kvaliteti studentskog života i ekonomskim uvjetima studiranja koje se provodi u više od 30 zemalja Europe. Istraživanje je ujedno i najveće europsko istraživanje o kvaliteti studentskog standarda.

Cilj istraživanja je dobiti empirijske uvide koji su stvarni životni uvjeti studenata u pogledu obrazovnih iskustava, smještaja, prehrane, troškova studija, smještaja, međunarodne mobilnosti i mogućih prepreka za uspješan završetak studija.

Tko može sudjelovati u istraživanju EUROSTUDENT VII?

Istraživanje EUROSTUDENT VII provodi se putem web ankete i obuhvaća sve studente koji trenutačno studiraju u Hrvatskoj na preddiplomskom, diplomskom ili integriranom studiju na javnim i privatnim visokim učilištima u Republici Hrvatskoj.

Kako sudjelovati?

Istraživanje EUROSTUDENT VII provodi se putem online upitnika tijekom svibnja i lipnja 2019. godine. Sudjelovanje u istraživanju u potpunosti je dobrovoljno i anonimno te je u skladu s odredbama Opće uredbe o zaštiti osobnih podataka (Uredba /EU/ 2016/679).

Online upitniku može se pristupiti na dva načina:

1. putem poveznice limesurvey.srce.hr ili
  2. preko web mrežne stranice www.eurostudent.hr

Zašto sudjelovati?

Sudjelovanjem u istraživanju studentice i studenti imaju priliku ukazati na postojeće probleme s kojima se suočavaju tijekom studiranja i doprinijeti poticanju promjena usmjerenih na podizanje kvalitete studentskog standarda.

Ispunjavanjem upitnika omogućuje da se na osnovi realnih empirijskih podataka kreiraju mjere javnih politika za unapređenje studentskog standarda u skladu s potrebama studenata.

Kontakt s istraživačkim timom

Istraživački tim s Pravnog fakulteta stoji Vam na raspolaganju za sva pitanja o istraživanju EUROSTUDENT VII ili rješavanje svih problema oko pristupa anketi. Slobodno im se obratite putem e-mail adrese: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite. .

Partneri u provedbi projekta

Nositelj provedbe istraživanja u Hrvatskoj je Ministarstvo znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske, a partneri u istraživanju su Pravni fakultet Sveučilišta u Zagrebu i Sveučilišni računski centar Sveučilišta u Zagrebu (SRCE). Istraživanje se provodi uz potporu Nacionalne skupine za unapređenje socijalne dimenzije visokog obrazovanja. Pozive studentima za sudjelovanje u istraživanju upućuju visoka učilišta na kojima studiraju.

Istraživanje na europskoj razini koordinira Das Deutsche Zentrum für Hochschul- und Wissenschaftsforschung (DZHW) (www.dzhw.eu).

Sve dodatne informacije o projektu i rezultatima prethodnih istraživanja mogu se na naći na mrežnoj stranici projekta: www.eurostudent.eu.