Natječaj za izbor sudionika za odlazak na 26. Međunarodni seminar o olimpizmu Međunarodne olimpijske akademije (MOA-e) za studente poslijediplomskih studija

Hrvatska olimpijska akademija provodi natječaj za izbor sudionika za 26. Međunarodni seminar o olimpizmu Međunarodne olimpijske akademije za studente poslijediplomskih studija koji će se održati u Olimpiji (Grčka) od 08. do 30. svibnja 2019. godine.

Glavna je tema seminara The Olympic Games and the Olympic Movement: Past, Present and Future – An Analysis from the Historical, Philosophical and Social Perspectives (Olimpijske igre i olimpijski pokret: prošlost, sadašnjost i budućnost – analiza iz povijesne, filozofske i društvene perspektive), s posebnom temom: Olympic Diplomacy and Peace (Olimpijska diplomacija i mir).

Međunarodni seminar o olimpizmu za studente poslijediplomskih studija održava se već 26 godina, okuplja vrsne profesore i predavače iz cijelog svijeta, a namijenjen je studentima poslijediplomskih studija koji se bave i istražuju teme vezane uz olimpizam i/ili žele obogatiti svoje znanje i istraživati olimpijske teme. Na Seminaru se okupljaju studenti različitih usmjerenja s ciljem usvajanja novih znanja i spoznaja o olimpizmu, međusobnog upoznavanja te razmjene iskustva sa studentima iz cijelog svijeta. Sudionici moraju tečno poznavati engleski jezik i biti će dužni prije odlaska u Olimpiju predati jedan rad na engleskom jeziku na temu olimpizma. Po završetku seminara Međunarodna olimpijska akademija tiskati će zbornik radova koji će također biti dostupan na internetu. Na seminaru će svaki sudionik biti dužan održati izlaganje i prezentaciju vezanu uz svoj rad.

Međunarodna olimpijska akademija nalazi se u neposrednoj blizini antičke Olimpije i raspolaže moderno opremljenim prostorima (smještaj u dvokrevetnim klimatiziranim sobama, restoran, konferencijske dvorane, knjižnica) i brojnim športskim sadržajima (nogometno igralište, 25m bazen, atletska staza, košarkaška, odbojkaška i tenis igrališta).

Dodatne informacije o Međunarodnoj olimpijskoj akademiji i 26. Međunarodnom seminaru o olimpizmu za studente poslijediplomskih studija možete pronaći na www.ioa.org.gr

Kandidati podnose molbe s traženom dokumentacijom osobno ili poštom. Molbe se osobno dostavljaju do 1. ožujka 2019. godine u Hrvatsku olimpijsku akademiju, Trg Krešimira Ćosića 11, Zagreb, radnim danom od 09.00 do 15.00 sati.

Poštom se molbe šalju na adresu: Hrvatska olimpijska akademija, n/r Ana Popovčić, Trg Krešimira Ćosića 11, 10000 Zagreb.

Tekst Natječaja dostupan je na mrežnoj stranici Hrvatskog olimpijskog odbora.