Poziv studentima s invaliditetom, korisnicima elektromotornih kolica, na sudjelovanje u istraživanju PMF-a

Na Geografskom odsjeku PMF-a provodi se istraživanje prilagođenosti centralnih dijelova Zagreba za kretanje osoba u invalidskim kolicima. U tu svrhu traže se  studenti koji se koriste elektromotornim kolicima. Od prijavljenih i odabranih studenata tražit će se aktivno sudjelovanje u dvjema radionicama na kojima će se razgovarati o preprekama kretanju u kolicima. Prva radionica bit će održana 20. listopada. U slučaju potrebe uprava PMF-a uputiti će dopis u svrhu opravdavanja izostanka s nastave. Nakon prve radionice slijedi terenski rad. Krajem listopada-početkom studenoga svaki će od prijavljenih studenata s invaliditetom, u paru sa studentom geografije, proći po određenom dijelu Zagreba. Pri tome će se bilježiti sve prepreke u kretanju. Vrijeme izlaska na teren fleksibilno je, a dogovaraju ga sami studenti. Na osnovi tih informacija bit će sastavljena karta na kojoj će biti prikazan stupanj prilagođenosti centralnih dijelova Zagreba za kretanje u kolicima. Nakon terenskoga rada održat će se završna radionica na kojoj će se razgovarati o zapažanjima i zaključcima s terena. Svaki će sudionik na kraju dobiti honorar od 1000 kuna.

Zainteresirani studenti se mogu obratiti direktno prof.dr.sc. Lauri Šakaja ili doc.dr.sc. Ružici Vuk na e-mailove: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite. i Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite. .