Psihološka prva pomoć i samopomoć za osobe iz potresom pogođenih područja dostupna na hrvatskom znakovnom jeziku

Prošle godine dogodila su se dva snažna potresa. Prvi u ožujku u Zagrebu, a drugi krajem prosinca na području Petrinje, Siska i okolice. Ovaj drugi osjetio se diljem Hrvatske. Na zgradama je stvorio velika oštećenja te ostavio posljedice na psihičko zdravlje ljudi.

Kako bi pomogle svima u ovim teškim trenutcima, dvije profesorice s Odsjeka za psihologiju Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, prof. dr. sc. Gordana Kuterovac Jagodić i prof. dr. sc. Nataša Jokić-Begić, napisale su tekst "Psihološka prva pomoć i samopomoć za osobe iz potresom pogođenih područja".

Članovi Laboratorija za istraživanje znakovnog jezika i kulture Gluhih, pri Odsjeku za oštećenja sluha Edukacijsko-rehabilitacijskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu prepoznali su važnost ovih informacija, a profesorice Kuterovac Jagodić i Jokić-Begić odobrile su prijevod teksta na hrvatski znakovni jezik, na čemu im iskreno zahvaljujemo.

doc. dr. sc. Marina Milković
Tomislav Radošević, mag. logoped.

Psihološka prva pomoć i samopomoć za osobe iz potresom pogođenih područja - HZJ (1/5)

Jesu li moje reakcije na stres i traumu normalne? - HZJ (2/5)

Što da radim sa svojim i tuđim reakcijama na stres i traumu? - HZJ (3/5)

Infodemija - previše informacija ili krive informacije? - HZJ (4/5)