Odgojno savjetovalište Centra za rehabilitaciju ERF-a u suradnji s organizacijom Lifebook for Youth izradilo "Moju knjigu karantene"

Organizacija Lifebook for Youth izradila je materijal Moja knjiga karantene koji je u suradnji s Odgojnim savjetovalištem Centra za rehabilitaciju Edukacijsko-rehabilitacijskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu preveden na hrvatski jezik kako bi bio dostupan i našim stručnjacima.

Moja knjiga karantene je zabavna aktivnost namijenjena djeci do 14 godina. Kako se radi o biografskoj metodi rada, namjera joj održati pozitivnu perspektivu na trenutne događaje i osobe u njihovom životu s ciljem osvještavanja i izgradnje vlastitih snaga i resursa u ovim okolnostima. Omogućuje održati sjećanje na strategije suočavanja s razdobljem karantene zbog bolesti Covid-19.

Djeca mogu ispuniti knjigu samostalno, ili uz pomoć roditelja/odrasle osobe, no primjerena je i za djecu u izvanobiteljskoj skrbi, kao i ostale biografske metode (Lifebook).

Moja knjiga karantene može se besplatno preuzeti na sljedećoj poveznici: www.lifebookforyouth.com/myquarantinebook