Održani Dani otvorenih vrata Odgojnog savjetovališta ERF-a

U utorak, 28. siječnja 2020. godine održani su Dani otvorenih vrata Odgojnog savjetovališta, kabineta Centra za rehabilitaciju Edukacijsko-rehabilitacijskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, u vremenu od 12:30 do 16:30 sati.

Stručnom skupu nazočilo je 70-ak stručnjaka koje su okupile članice kabineta Odgojnog savjetovališta kako bi podržale međusobnu suradnju te im predstavile razne aktivnosti. Okupljeni su stručnjaci iz raznih suradnih institucija, od odgojno-obrazovnih institucija, institucija iz područja pravosuđa i institucija iz područja socijalne skrbi.

ERF dan odgojnog savjetovalista 2020

Održana su dva stručna predavanja na temu internaliziranih problema i njihove prevencije te tri pokazne radionice na temu mindfulnessa, osnaživanja obitelji na pokretanje promjena te medijske pismenosti. Članice kabineta najavile su da će se Dan otvorenih vrata održavati redovito kako bi se stručnjacima u praksi omogućila aktivna participacija u radu kabineta te im se osiguralo i besplatno stručno usavršavanje.

Program kojim su predstavljene aktivnosti Odgojnog savjetovališta dostupan je u privicima.