Održana dvodnevna radionica u okviru međunarodnohg projekta IA-CHILD

U okviru dvogodišnjeg projekta „Procedural Safeguards of Accused or Suspected Children: Improving the Implementation of the Right to Individual Assessment“ (IA- CHIILD) (JUST- AG- 2017/JUST- JACC-AG-2017) na kojem je naš Fakultet partner (koordinatorica je doc. dr. sc. Dora Dodig Hundrić), održana je dvodnevna radionica „The implementation of individual assessment – challenges, international perspective and good-practice examples“.

4. i 5. prosinca 2019. u Zagrebu, u Maloj kući dječjih prava (prostor ureda Pravobraniteljice za djecu) okupilo se 25 stručnjaka iz partnerskih zemalja (Hrvatska, Grčka, Cipar i Litva) koji su razmijenili svoja iskustva vezana uz maloljetničko pravosuđe, status individualne procjene te primjere dobre prakse u pojedinim zemljama. Uz to, predavanja su održali i renomirani svjetski stručnjaci u području – prof. Stefaan Pleysier (Leuven Institute of Criminology), dr. Marta Pascual (predsjednica „International Association of Youth and Family Judges and Magistrates“) te doc. Anja Mirosavljević s ERF-a. Dio ovog dvodnevnog susreta posvećen je planiranju aktivnosti za naredno razdoblje, a sve s ciljem unaprjeđenja individualne procjene maloljetnih počinitelja kaznenih djela što je i glavni cilj projekta.