Ministarstvo znanosti i obrazovanja raspisalo natječaj za dodjelu 400 državnih stipendija za posebne skupine studenata za akademsku godinu 2019./2020. redovitim studentima visokih učilišta u Republici Hrvatskoj

Ministarstvo znanosti i obrazovanja raspisalo je Natječaj za dodjelu 400 državnih stipendija za posebne skupine studenata za akademsku godinu 2019./2020. redovitim studentima visokih učilišta u Republici Hrvatskoj

Državne stipendije dodjeljuju se u skladu s Pravilnikom o uvjetima i načinu ostvarivanja prava na državnu stipendiju za posebne skupine studenata (Narodne novine, broj 74/2019.).

Državne stipendije dodjeljuju se u kategoriji 1 - redovitim studentima studijskih programa za deficitarna zanimanja s naglaskom na deficitarne nastavničke studijske programe - 270 stipendija

Studijski programi za deficitarna zanimanja:

• Medicina
  • Farmacija
  • Računarstvo
  • Elektrotehnika
  • Strojarstvo
  • Matematika
  • Matematika – nastavnički
  • Fizika – nastavnički
  • Fizika
  • Rehabilitacija
  • Logopedija
  • Informatika – nastavnički
  • Anglistika
  • Anglistika - nastavnički

Državne stipendije dodjeljuju se u kategoriji 2 - redovitim studentima osobama s invaliditetom - 70 stipendija.

Državne stipendije za posebne skupine studenata dodjeljuju se u kategoriji 3 - redovitim studentima kategoriziranim sportašima s valjanom kategorizacijom - 10 stipendija.

Državne stipendije dodjeljuju se u kategoriji 4 - redovitim studentima kojima je kao djeci bilo priznato pravo na socijalnu uslugu smještaja ili organiziranog stanovanja - 10 stipendija.

Državne stipendije dodjeljuju se u kategoriji 5 - redovitim studentima koji su na muzičkim ili umjetničkim akademijama u Republici Hrvatskoj – darovitim mladim umjetnicima - 10 stipendija.

Državne stipendije dodjeljuju se u kategoriji 6 - redovitim studentima bez oba roditelja - 10 stipendija.

Državne stipendije dodjeljuju se u kategoriji 7 - redovitim studentima roditeljima - 20 stipendija.

Prijava na Natječaj

Prijave se podnose putem elektroničkog obrasca koji je dostupan na sljedećoj poveznici:: posebne.stipendije.eu.

Rok za prijavu

Prijave na natječaj za dodjeljivanje državnih stipendija podnose se od 14. listopada 2019. do 4. studenoga 2019. godine (uključujući i 4. studenoga). Elektroničke prijave zatvaraju se u ponedjeljak 4. studenoga 2019. godine u 12.00 sati. Kao datum podnošenja prijave uzimat će se datum elektroničkog zaprimanja prijave.

Detaljne informacije dostupne su na mrežnoj stranici Ministarstva znanosti i obrazovanja RH.