'Stanica 50': projekt uređenja tri studentska središta

Projekt vrijedan više od milijun kuna pod nazivom "Stanica 50" društveno odgovorni je projekt Coca-Cole u Hrvatskoj usmjeren prema mladim ljudima i njihovu obrazovanju. U planu je urediti tri studentska središta u prostorima javnih sveučilišta s namjerom da budu mjesta na kojima će studenti, ali i drugi mladi iz zajednice, stjecati dodatna znanja komplementarna sveučilišnim programima, a korisna u osobnome i profesionalnome razvoju.

Suvremeno uređena i opremljena "Stanica 50" bit će mjesto na kojem će mladi imati priliku slušati predavanja, sudjelovati u radionicama i različitim raspravama, učiti ili raditi na razvojnim projektima i razvijati vlastite zamisli. Koja će sveučilišta dobiti studentska središta, odlučit će sami studenti i građani. Sveučilište u Zagrebu, zatim sveučilišta u Dubrovniku, Osijeku, Puli, Rijeci i Splitu predložila su svoje prostore, a Coca-Cola će, prema modernom i mladima prilagođenom idejnom konceptu tvrtke Lotus Group, urediti ona tri prostora na sveučilištima koja dobiju najveći broj glasova. Studenti i građani svoje glasove mogu dati na poveznici u razdoblju od 8. svibnja do 30. lipnja 2018. u 23:59.

Detaljnije informacije o projektu dostupne su na mrežnoj stranici Sveučilišta u Zagrebu.