Studentice ERF-a osvojile šest medalja na Humanijadi 2018.

Humanijada je međunarodni sportsko-edukacijski susret biomedicinskih fakulteta koji se održava još od 1993. godine. Svake godine čast organizacije dobiva pojedini fakultet. Sportovi u kojima fakulteti imaju priliku odmjeriti snage su: nogomet, košarka, rukomet, odbojka, odbojka na pijesku, tenis i stolni tenis, plivanje itd. u muškoj i ženskoj kategoriji.

Svrha Humanijade je regionalno povezivanje studenata biomedicinskih znanosti, odnosno budućih kolega u struci, i ostvarivanje međusobne suradnje kroz mnogobrojne sportske aktivnosti, sportska druženja i znanstvene seminare, kao i upoznavanje te zbližavanje različitih kultura. Na taj način teži se boljoj afirmaciji studenata u pozitivnom i kreativnom smislu.

Ovogodišnja Humanijada održala se od 2. do 6. svibnja 2018. u Makarskoj pod organizacijom Stomatološkog fakulteta Sarajevo. Sudjelovalo je 15 fakulteta iz regije, s ukupno preko 500 studenata, a među njima nastupio je i Edukacijsko-rehabilitacijski fakultet Sveučilišta u Zagrebu.

Studentice ERF-a postigle su sljedeće rezultate:

• RUKOMET (ž)
    2. mjesto
  • TENIS (ž)
    3. mjesto: Ana Klemar, studentica 3. godine preddiplomskog studija Logopedija
  • PLIVANJE – DELFIN (ž)
    1. mjesto: Lorena Rukav, studentica 2. godine diplomskog studija Socijalna pedagogija
  • PLIVANJE – KRAUL (ž)
  • PLIVANJE – PRSNO (ž)