Natječaj za dodjelu stipendija za studij u Japanu

Veleposlanstvo Japana raspisalo je u ime Ministarstva obrazovanja, kulture, sporta, znanosti i tehnologije Japana (MEXT) natječaj za dodjelu stipendija stranim studentima za studij u Japanu (preddiplomski studiji, stručni studiji na višim tehnološkim školama, stručno usavršavanje na višim školama, (poslije)diplomski istraživački studij).

Detaljnije informacije dostupne su na mrežnoj stranici Veleposlanstva Japana u RH.

Smjernice, prijavnice i ostalu dokumentaciju moguće je preuzeti na sljedećoj poveznici: http://www.studyjapan.go.jp/jp/smap_stopj-applicationsruts.html

Kandidati prijave predaju Veleposlanstvu Japana, osobno ili poštom, do petka 8. lipnja 2018. Prijave koje se šalju poštom moraju stići u veleposlanstvo do spomenutog datuma. Detalji o testiranjima nalaze se niže u nastavku.

Također, 25. svibnja (petak) s početkom u 15:00 sati održat će se informativno predavanje o stipendijama i studiranju u Japanu. Predavači su bivši stipendisti i studenti japanskih sveučilišta.

• Informativno predavanje
    25. svibanj (petak) u 15:00 sati, dvorana Matice hrvatske (Matica hrvatska, Matice hrvatske 2, Zagreb)
  • Rok za prijavu
    8. lipanj (petak) do 17:00 sati, Veleposlanstvo Japana (Boškovićeva 2, Zagreb)
    Napomena: prijave koje se šalju poštom moraju stići u veleposlanstvo do 8. lipnja 2018.
  • Testiranje
    pismeno testiranje - 28. lipnja (četvrtak) od 9:00 sati