Studentica ERF-a preplivala 34 kilometra od otoka Catalina do Los Angelesa

U četvrtak 3. kolovoza 2017. studentica Edukacijsko-rehabilitacijskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu i članica KDP-a Split, Dina Levačić postala je prva osoba iz Hrvatske koja je preplivala kanal Catalina u duljini od 34 km i time savladala drugi dio projekta Trostruka kruna.

Dina je plivala od otoka Catalina do Los Angelesa. Start je bio u noći, u 23:00 h po lokalnom vremenu. Dina je ušla u cilj nakon 9:47:53 koji je bio na plaži ispod Trump national Golf centra. Dina je uspješno savladala i ovaj izazov na Tihom oceanu plivajući uz morske lavove i dupine.

Nakon oplivanog Manhattana u lipnju, kanala Catalina u kolovozu, slijedi završni čin ove trilogije, Engleski kanal ili kako je u nas popularnije La Manche u rujnu, kao prva žena iz Hrvatske.

Time bi Dina postala prva osoba iz Hrvatske koja ima ovu prestižnu titulu u svijetu daljinskog plivanja i 6. osoba u svijetu koja je ovo napravila u 90 dana.