Studenti ERF-a sudjeluju u Erasmus+ projektu IACIIC_ASD

ERF je jedan od partnera u Erasmus+ projektu Innovative academic course on integrative interventions for autism spectrum disorders_ IACIIC_ASD (2017 – 2019 / 2017-1-RO01-KA203-037296). Nositelj projekta je University of Timisoara, Rumunjska, a koordinatorica projekta za ERF je doc.dr.sc. Jasmina Stošić.

U okviru navedenog projekta, studenti 1. i 2. godine preddiplomskog studija Rehabilitacije (ukupno 40 studenata) sudjelovali su na nekoliko edukacija. Partneri sa Sveučilišta u Firenzi, Sveučilišta u Temišvaru i Sveučilišta u Sibiu, uz partnere s našeg fakulteta, razvili su kolegij o poremećaju iz spektra autizma te je on pilotiran na sva četiri sveučilišta uz sudjelovanje studenata iz Italije, Rumunjske i Hrvatske.

1. edukacija u organizaciji Sveučilišta u Temišvaru održala se u Cluju od 24.2. do 1.3.2019., tamo je sudjelovalo 5 studenata ERF-a
  2. edukacija u organizaciji Sveučilišta u Sibiu održala se u Sibiu od, tamo je sudjelovalo 11 studenata ERF-a
  3. edukacija u organizaciji Sveučilišta u Firenzi održala se u gradiću Bibione od 13.5. do 17.5. 2019., tamo je sudjelovalo 14 studenata ERF-a
  4. edukacija u organizaciji Sveučilišta u Zagrebu održala se u Zagrebu, od 27.5. do 31.5. 2019., tu su sudjelovali studenti iz Italije i Rumunjske

Na sve četiri održane edukacije studenti ERF-a su se isticali, ne samo znanjem o poremećaju iz spektra autizma i razumijevanjem socijalnog modela u pristupu djeci s teškoćama, nego i izvrsnim poznavanjem engleskog jezika, entuzijazmom i strasti prema svojem budućem zanimanju, te visokoj razini kvalitete rasprave s profesorima i drugim studentima.

U okviru projekta dosad su održana i tri transnacionalna sastanka, na Sveučilištu u Temišvaru, Sveučilištu u Sibiu i Sveučilištu u Firenzi. Sastanak u organizaciji ERF-a održat će se u listopadu 2019.

Više o projektu IACIIC_ASD: https://rse.uvt.ro/pdf/2017/NR2/6.pdf